Dlouho jsem nepsal...

čtvrtek 13. listopad 2014 18:26

Nejprve jsem zmizel s Kim Čong Unem v Číně, pak mě zavřeli pravdoláskaři do centra Paraple.

Dlel jsem na dlouhodobé tajné misi v Číně, která se uskutečnila v souvislosti se zvacím dopisem korejským soudruhům, jež jsem zde před časem dal k nahlédnutí. Dlouho jsem čekal na výsledek, nyní se věci konečně daly do pohybu.

Jak víte, (filosof a biolog Komárek se mnou bude souhlasit) nadcházející věk bude patřit číňákům a jejich spojencům, jak jsem jasnozřivě předznamenal v samizdatové novele Jan a Mírek trhaj kočičky/Číňáci. Poznamenávám, že tento klenot české literatury nenajdete ani v Gruntorátově čítárně libri prohibiti, ale o tomto tisku až později.

V Číně jsem si mohl potřást rukou s jedním s největším státníků naší doby Kim Čong Unem, vůdcem přešťastného korejského lidu a budoucím sjednotitelem obou nepřátelských Korejí. Na jednání byl z naší strany přítomen i bývalý ministr války, hrobař ČSA a tajně vysvěcený komunista Jaroslav Tvrdík, jenž přinesl darem korejskému vůdci dva pytle švýcarského ementálu. Největší slovo měli pochopitelně Číňáci, s nimiž jsme za Kimova labužnického pomlaskávání vyladili plán na osvobození Evropy od kapitalismu, jehož součástí je i prodej letiště Václava Havla korejským aeroliniím.

Jak jste jistě pochopili, naše letiště i naše hlavní město Praha bude styčným bodem asijské invaze do Evropy. Námi připravené multiraterální dohody posléze přijela podepsat česká delegace v čele s prezidentem republiky. Zatímco se pan prezident vracel s nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem soukromým tryskáčem, já letěl vládní letkou. Zde nastal pro mou osobu menší problém.

Na letišti totiž na prezidenta čekala kohorta pravdoláskařů, kteří nás, bůh ví proč, nazvali zrádci a zaprodanci. Jak známo, pan Zeman nepřiletěl, proto se spokojili alespoň s mojí maličkostí, navíc, to málokdo ví, je pan Svěrák pozorným čtenářem mého blogu, pročež znal můj zvací dopis, nadto se chtěl dozvědět, kde ukrývám rukopis svého stěžejního díla Jan a Mírek trhají kočičky/Číňáci, prý kvůli inspiraci. Na letišti na nás čekala sanitka s doktorem Chocholouškem, jeho pochopové mě jali a odvezli k výslechu do centra Paraple.

Po dlouhém úporném mučení chlebovou polévkou jsem pochopitelně všechny v Číně domluvené dohody vyzradil a k novele Jan a Mírek trhaj kočičky přidal i svou poslední prózu Blbej den.

Když mne propustili, napsal jsem o té události Kimovi telepatický e-mail a pustil jsem se do sepisování dalšího díla.
Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora