Ministr Zaorálek jako čau čau?

neděle 4. květen 2014 13:44

Kvůli devotnosti vůči vůdčím představitelům Číny hrozí ministru Zaorálkovi v dalším kole znovuzrození vtělení do podoby psíka čau čau.

Tento psík uznává pouze svého pána, je dobrý hlídač, může být použit jako lovecký pes. Jeho malý lví vzhled mu dodává důstojnost. To jsou dobré zprávy pro pana ministra, horší je, že toto plemeno bylo chováno též jako jateční pes. Od nynějška by měl pan Zaorálek vážit každý svůj čin, aby neskončil jako kulinářská lahůdka na talíři, jak by mu možná přáli mírumilovní přátelé Tibetu.

Přesto, že si kazím karmu, chci se pana ministra zastat. Osobně jsem volil sociální demokracii proto, aby zastavila antisociální deformy předešlých pravicových vlád a ne proto, aby vyhlašovala válku Číně. Udělovat v dnešním přeekonomizovaném světě morální políčky této velmoci pokládám za prázdné a falešné gesto. Však to znáte, kdo chce kozu podojit, musí se sklonit.

Čína strategické území jakým je Tibet nepustí, což ví i Dalajláma, který nyní požaduje větší autonomii, než osvobozenecký boj. Uznávám, že obsazení Tibetu bylo nespravedlivé, ale vzhledem k rozpínavosti například Anglie, nad níž slunce nikdy nezapadalo, je to marginální záležitost. Však se to těm národům, které měly kolonie po celém světě, vrací v problémech s přistěhovalci. I to je ta věčná karma.

Kdyby byla Čína souměřitelně aktivní v dobývání planety jako evropští kolonisté, patrně bychom dopadli jako indiáni v Americe. Vzhledem k ohromnému tempu, s jakým nyní tato asijská velmoc roste, budeme možná rádi, skončí-li Evropa jako skansen umírajícího času. Jako muzeum, kde budou turisté obdivovat naše zakonzervované kulturní památky a studovat nás, hédonické egoisty beze smyslu, kteří nepochopili, že komunismus je budoucnost lidstva a my jsme se již uvítězili k smrti.

S tím ani Dalajláma ani Zaorálek nic nezmohou.

Mně pak po těchto slovech hrozí reinkarnace v okopávaného podvraťáka, potažmo, v době dohledné, okopávání pravicových frikulínů a příznivců Tibetu.

Takový již je osud nás, samozvaných proroků.

Šťastné nechť jsou všechny bytosti.
Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora