Kam zmizela výstava moderního umění

neděle 2. březen 2014 14:43

Naše ukrajinská paní uklízečka Naděžda Tarasovna Korotkina má přehled. Již před tím, než zmizel prezident Janukovyč, věděla, že ho Putin ukryje do Ruska. Novinářský hnůj po něm marně pátral a přitom se mohl zeptat naší paní uklízečky. Horší je to s její znalostí moderního umění…

„Čto zděs dělájet éto góvno?“ ptala se sama sebe při úklidu Veletržního paláce. Zacpala si nos a nechutný exkrement vhodila do pytle. Ale tím „bordelak“ na patře, které měla povinnost uklidit, nekončil. Do velkého odpadkového pytle zmizely rezavé hřebíky, vyschlé makové hlavičky, zrezlý tančík, které zde nechalo asi nějaké děcko, stromová kůra i s chorošem, olbřímí vibrátor, tfuj, nefunkční žárovka, rozbitá láhev, uschlý netopýr, zmuchlané pocákané plátno, zkrvavený zub a zmuchlaný kapesník.

Jak, chuděra, mohla tušit, že éto góvno byl dle katalogu - Finální objekt, rezavé hřebíky – Zkáza Titaniku, vyschlé makové hlavičky – Tři panenky bez myslivce, zrezlý tančík – Agresor, stromová kůra – Nepřátelští blíženci, olbřímí vibrátor - Obelisk, nefunkční žárovka – Edisonova tvůrčí krize, rozbitá láhev - Destrukce, uschlý netopýr – Poslední vězeň z Bastily, zmuchlané pocákané plátno – Potrat v babyboxu, ztracený zub nesl název Nehoda Jacka Londona a jedině zmuchlaný kapesník nebyl v katalogu, neboť vypadl z kapsy paní kurátorce.

Druhý den ráno chtěla paní kurátorka ocejchovat objekty, aby každému bylo jasné, že se nejedná o žádný „bordelak“, ale o velké umění. Avšak bylo již pozdě, exponáty zmizely. Marně policie pátrala po viníkovi tohoto barbarského činu. Nenašla jej.

Paní uklízečka totiž mezitím odjela do Kyjeva.

Uklidit na barikádách.
Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora