Kam do klubu aneb jak jsem přišel o kšeft

pátek 19. duben 2013 17:34

Více než šest let jsem jako externí redaktor pravidelně psal článek do rubriky „Kam do klubu“ v Přehledu kulturních pořadů v Praze. Má spolupráce skončila a je možné, že skončí i časopis.

Přehled kulturních pořadů v Praze, který vydává Pražská informační služba (PIS), má mnohaletou tradici sahající až do dob reálného socialismu. Jeho budoucnost je však nyní ve hvězdách nebo spíš v hlavách magistrátních úředníků, pod jehož patronát patří. Z jakého důvodu by měl časopis skončit pouze jen tuším. Zda se mé domněnky potvrdí, ukáže čas. Zatím bude Přehled vycházet do června, do té doby je totiž nasmlouvaná tiskárna. Dál nemíním spekulovat, neboť nemám za sebou ani bohatého strýčka, ani mocného vydavatele, nebo vlivnou lobby a nemíním být potahován po úřadech jen proto, že jsem někomu šlápl na kuří oko. Vím, že oddělení redakce Přehledů má být přejmenováno na oddělení strategie a analýz (vskutku vznosný název, co si pod tím představit netuší ani sami zaměstnanci).

Skončil jsem já i ostatní externí redaktoři, a pokud by časopis pokračoval, bude se muset obejít bez nás, neboť částka (asi 10 tisíc pro pět lidí) se zdá být vedení města horentní. Upozorňuji, že i ve věku informačních technologií si tištěné měsíční periodikum na sebe vydělá a to i s naším honorářem. O to podivnější jsou důvody, proč by měl být rušen. Přál bych Přehledu kulturních pořadů, aby vycházel dále, to je vše, co mohu udělat.

Co však dělat s anoncemi, které mi od pražských klubů přicházejí do mé mailové schránky? Odpověď je jednoduchá, některé zajímavé akce, jež stojí za zmínku, mohu uveřejňovat na svém blogu. Aspoň neztratím kontakt s tím, co je v hudbě zajímavého.

O tom, že blog pojmenuji „Kartáč“ s podtitulem „muzikantům meje prdel“, rozhodla redakční rada s počtem jednoho člena (mne) jednohlasně. Titul sahá, stejně jako Přehled, do časů minulých. Společně se Segim, mým mysteriózním přítelem, jsme kdysi jediné číslo v počtu jediného kusu vydali jako přílohu samizdatových „lokálních novin pro celý svět - Liebeznitz Zeitung“.

Nakonec mohu říci, že se mi můj zájem o bigbít, o nějž jsem se od mladých let zajímal, zúročil i finančně, i když si maminka myslela, že z těch řáchaček vyrostu. Mýlila se, pouze jsem povyrostl, kromě rocku, jsem vstřebal jazz i klasiku.

V nadcházejícím Kartáči pojednám o klubech, které mám rád.
Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora