Podávám trestní oznámení na Jaro za velezradu

úterý 26. březen 2013 18:08

Stejně jako bývalý prezident Klaus, tak nyní i Jaro si neplní povinnosti, které vyplývají z titulu funkce jeho roční doby.

Každým rokem se svým líbeznickým kamarádem Segim vyhlašujeme tuto roční dobu bez ohledu na astronomické určení. Obvykle se tak děje s jistým předstihem před stanoveným datem v kalendáři. Stává se tak poté, co jeden z nás ucítí onen vlahý jarní odér ve svých nozdrách. V tu chvíli si zavoláme a teorii nastávajícího Jara, po několika retronosálních percepčních vjemech, verifikujeme. Pak oznámíme městu a světu, že už je to tady. Letošním rokem jakoby tato hezká tradice zanikla. Jaro nikde, v našich chřípích panuje paní Zima, přestože dle kalendáře i astronomů již toto období rozpuku přírody začalo.

Nejprve jsme, podobně jako kdysi Voltaire, jež jej žaloval za nějakou humanitární patálii (snad zemětřesení), chtěli vinit Boha. Začali jsme tichým protestem před katedrálou svatého Víta, posléze jsme u kardinála Duky podali protestní nótu. Inertní Demiurg, jako vždy ke každé nespravedlnosti, zarputile mlčel. Zůstali jsme oslyšeni, proto jsme se rozhodli podat trestní oznámení u okresního soudu Praha – západ v Karmelitské ulici.

Uvažovali jsme takto. Pokud nechce mít Jaro oplétačky s institucemi, k soudu se dostavit musí. Ergo, přijde-li k soudu, bude se muset rozprostřít po celé zemi, tím pádem bude důvod trestního oznámení bezpředmětný a my následně žalobu stáhneme. Nechceme riskovat jeho podmíněné odsouzení k několika letům, kdy bychom našeho velezrádce pocítili jen v době, kdy dostane vězeňský opušťák. Dodejme, že k naší žalobě se přidali ještě silničáři, letní medvědi a eroticky nažhavená žabí havěť.

Jak jsme žalobu za velezradu odůvodnili? I my, stejně jako Klausovi žalobci, jsme trestní podání postavili na pěti bodech:

1. Jako největší vinu mu klademe neodůvodněný pozdní nástup do funkce

Ostatní obvinění s 1. bodem souvisí:

2. Nedostatek tepla

3. Nedostatek světla

4. Narušení biologické a ekologické rovnováhy u člověka a přírody

5. Jednání směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu.

Máme však důvodné obavy, proč by nám tato drobná lest, kterou jsme připravili, nemusela vyjít:

Za prvé Jaro může bojkotovat pravicovou pauperizační politiku této vlády a nechce jí svou přítomností podporovat a svou politikou pasivní rezistence tak podnítit předčasné volby, v nichž, doufejme, konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí. Lapidárně řečeno: Jaro nechce přijít.

Druhá domněnka je daleko horší. Je docela možné, že jisté temné kruhy, o nichž se na svém blogu občas zmiňuji, ovlivňují počasí. Podařilo se jim ve svých tenatech Jaro spoutat, a tak se kvůli nemocem snižuje imunita obyvatelstva, čímž se postupně naplňuje jejich ďábelský plán na redukci počtu lidí na této planetě. V tomto případě Jaro naopak nemůže přijít.

Poslední obavou je vleklost soudů u nás. Stále ještě nebylo stanoveno datum procesu. I když nakrásně máme plán stáhnout žalobu, může se stát, že soudní jednání se bude konat až někdy v Létě. V takovém případě by byla naše snaha zbytečná.

A co když pak bez Jara nepřijde ani Léto?

Budeme letos proto slavit Mikuláše v Létě?
Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora