Mnoho povyku pro Miloše

středa 30. leden 2013 18:36

Aneb nač svlékat kalhoty, když Miloš je ještě na Vysočině.

V prvním kole prezidentských voleb jsem volil Jiřího Dienstbiera, takže ve druhém kole mi ani jeden ze všech dvou kandidátů nebyl dost dobrý. Nakonec jsem se rozhodl pro Karla. Mé důvody byly trapně lidské a nikoliv politické.

Schwarzenberg jako prezident mi byl na Hradě sympatičtější. Další lidské plus pana knížete byla skutečnost, nenechal mého oblíbeného básníka Ivana Jirouse shnít pod mostem. Jeho záporem je účast, ba dokonce krytí ultrapravicového projektu páně Kalouska, jež jde slabým, nemocným, starým po krku a ani zaměstnanci, kteří tento stát živí, nemají na růžích ustláno. Já jsem nad tím přivřel obě oči, ale voliči nezapomněli a tuto skutečnost mu spočetli.

Miloše Zemana, nepřítele velkých koalic, jak bez hnutí brvou oznámil v jednom televizním pořadu, nepokládám za levičáka, ale za leváka. Jeho kampaň to jen potvrdila. Bohužel, to fungovalo. Stačí se jen aspoň trochu zajímat o psychologii a víte, že na negativní podněty lidé slyší daleko více než na pozitivní.

Pokud vás někdo očerní a pomluví, v podvědomí druhých budete stále jako ten, kdo má Kainovo znamení na čele.

Schwarzenberg oponoval proti Zemanovým nařčením chabě. Ostatně o neschopnosti knížecího fanklubu píše 29. 1. Martin Weiss v LN, v témž čísle si můžete, nebo jste si mohli přečíst článek Marka Kerlese Zpráva z rudého venkova, nebudu tedy mrhat slovy ani trpělivostí čtenářovou.

Venkov je skutečně zdevastován, zpovykaní Pražáci a umělecká fronta s plackou Karla na klopě, jež si myslí, že spořádali šalamounovo lejno a ostatní jsou křupani a pitomí vyděšení čecháčkové, si to zřejmě ve svém svatém nadšení neuvědomuje. Na vesnici nyní žiji, naštěstí nedaleko od Prahy a stejně jako já mnoho lidí jezdí za prací do hlavního města, nebo jsou nezaměstnaní. Příliš mnoho pracovních příležitostí v místě není. A co teprve ve vesnicích a městečkách vzdálených od Prahy, kde zvítězil Miloš Zeman?

Jestliže se charakterizoval jako kandidát plebsu, lidé na to slyšeli. A já se jim nedivím. Chátrající zemědělské objekty, které na svých cyklistických toulkách potkávám, jsou toho dokladem. Jak by asi vypadali Všichni dobří rodáci po čtyřiceti letech?

Miloš Zeman byl zkrátka razantnější. A silnější pes šuká, jak mnohem vulgárněji ve svém představení Ivánku, kamaráde… vyjádřili Čtvrtníček s Lábusem. I Maděra to ví.

Nechme se překvapit, zda bude Zeman na Hradě prezident dolních 10 milionů a bude znepříjemňovat život této vládě, což pokládám za plus, nebo bude kout pikle s různými Šloufy a podobnými týpky. Druhým kladem je jeho vztah k Evropské unii. Na rozdíl od svého předchůdce je vstřícný. Samozřejmě euroskeptici, kteří si myslí, že naše zemička zvíci obyvatel Moskvy, se obejde bez jakéhokoliv začlenění do evropských struktur, budou zklamaní. Čím myslí, nevím, ale k Zemanovu myšlenkovému potenciálu mají daleko. Tedy aspoň dvě věci, které by mohli můj způsob nazírání na budoucího prezidenta vylepšit. Což jemu může být úplně jedno.

Leč myšlenkový potenciál není všechno. Vadí mi, že stejně jako Klaus, tak i Miloš Zeman dává góly rukou a s etikou se nepárá.

Toto pokládám za skutečné čecháčkovství a křupanství, jediné, co s tím můžeme udělat, je nebýt jako oni.
Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora