Páteční výzva Mirkovi T.

pátek 20. duben 2012 17:02

Milý kolego, milý Mirku, předem mého psaní přijmi pozdrav z prosluněného Karibiku. Nejsi sám, kdo si dělá o sebe starost, i když ty jsi na tom o něco lépe než my, kteří jsme zůstali v politice.

To víš, jsem už starý kozák a chytit vítr jako za mlada je dneska těžké. Jsem ve Straně 21 let. Před tím jsem byl také, ale to víš, byl jsem jen malá ryba. Tys byl ještě mladý. Měl jsi kliku, že ses tomu vyhnul, že ti to ti blbečci neomlátí o hubu. Ono pokud jsi chtěl slušně žít, musel jsi být s nimi. Jak tě znám Mirku, byl bys taky kovanej, kdyby na to přišlo. Ale měl jsi čuch. Ostatně já také.

Po letech totality, kdy kradli jenom vyvolení, jsem viděl v naší Straně příležitost, jak se dostat k lizu. To mě motivuje dodnes. Též jsem chtěl, aby se i moje děti měly dobře. Všechny ty řeči o liberálně – konzervativních idejích a teoriích a ismech mě nezajímají.

Zpočátku, kdy by lidé naší stranu volili i kdyby kandidovala prófova tenisová raketa, bylo hej. Byla privatizace. Jó, to se to kradlo! Špunty lítaly a sranda jaká byla, akorát někteří kluci to fakt přeháněli. Možná věděli proč.

Při oposmlouvě jsme se museli dělit se socanama, ale budiž. Od sarajevského atentátu se to začalo kazit. Přišla ta kráva Benešová a začala do toho šťourat. Sice jsme ji vylili, ale pak už to nikdy nebylo jako před tím. A navíc, to je spíš srdeční záležitost, jsme museli střelit Jánský vršek. Pamatuješ na ty mejdany? Pamatuješ na tu zrzku? Celé grémium se na ní vystřídalo!

Pak přišli mladší, my jsme jim ukázali co a jak a místo, aby byli vděční, nás staré kokoty skoro vyštípali. A ruku na srdce, ani ty ses, Míro, za tu dobu cos byl u vesla vůči nám moc nepochlapil. Zvlášť v Praze, kde jsou ty možnosti největší, jsi nechal řádit tu partu kluků, co spolu mluví. Dobře, každý se musíme nějak živit. Jenže, když říkám každý, měli by to uznat i oni a nesedět na zdrojích jak žáby na prameni. To si poslechni. Jednou za nimi přišla naše stará garda do obecňáku, že se nějak dohodneme. A víš co oni udělali? Ukázali nám akorát dlouhý nos. No nic. Co bylo, to bylo.

Jenže se to nezlepšilo. Teď, když šéfuje mladej, jsme pořád my staří ve druhé lize. Žijeme z poslaneckých nebo jako já ze senátorských platů a ze starých známostí a sotva vyjdeme. Nakonec budu trávit dovolenou jako nějaká socka někde v Chorvatsku. Pomalu uvažuji, že s tím senátorováním seknu. Hele, Míro mně je jedno žes létal do Alp tryskáčem a jezdil pařit do Toskánska. Už úplně fuk mi je, co tomu řekne národ. Lidi jsou blbí a za chvíli díky dalším kausám na všechno zapomenou. A kvůli lásce lidu ostatně politiku nedělá nikdo z nás.

Abys pochopil jaká je situace, trochu odbočím k véčkařům. Lidi si přicházejí do politiky vydělat. Jenže, když všechny výnosné niky mají obsazeny kliky (he, he) a ty se nechtějí dělit, je to průšvih. O to horší, když přijde nová strana s novými lidmi jako véčka. Kdo ví, co jim napoleonek nasliboval, ale v každým případě to nesplnil a ani nemohl. Snažil se z toho nějak vybruslit. Jenže, když mladej člověk dostane upocený všimný 170 tisíc, akorát na svačinu, je jasný, že se naštve a pěkně to napoleonkovi vpálí. Proto je celý ten humbuk. Nakonec všechno to, co jsme si pro sebe vybudovali, zahyne na naše sobectví.

A tys Míro byl taky pěkný lumpík. Já ti sice mohu odpustit, že ses o nás moc nepostaral, ale jak dobře víš, vím i o daleko horších šméčkách u kterých jsi asistoval. Nemusíš se bát, že bych o tom referoval nějakým podělaným novinářům, na to jsem příliš dobrej kamarád. Znáš mě, u mě je to uložený jako v kampeličce…

Takže se dostávám k té výzvě. Jak víš, Míro, ona ta kampelička byla vytunelovaná, tak se trochu zamysli.

Podívej, ty sis sehnal lukrativní místečko a máš pořád dlouhé prsty. Jak říkám, v tom senátu je to finančně pasé a navíc na příští volební období se tam možná ani nedostanu. S tou dovolenou jsem si sice dělal legraci, nějaké konexe sice mám, ale to stačí tak na vyžití a já mám dva nezaopatřený kluky. Dávám jím takovou malou apanáž 100 000 měsíčně a docela mě to vyčerpává a moje mladá stará také není zadarmo. Pantátovi na hradě je hej. Jednoho upíchl na gymplu a druhý se válí v dozorčí radě na ČEZu, ale mně ty kluky nikde nechtějí vzít. Tam, kde mám kontakty by museli dělat a navíc skoro zadarmo. A co myslíš, že oni umějí?

Z toho důvodu tě jako starého kamaráda vyzývám, ať se těm mým dvěma rošťákům mrkneš po nějakém fleku. A protože jsi pacholek, přihřeji si polívčičku i já.

Míro, ty stará gymnaziální vojno, já jsem se narodil ve Vršovickém ďolíčku, od malička Bohemák a chtěl bych tomu manšaftu trochu pomoct. Poněvadž máš prachů jako šlupek, obracím se na tebe, jestli bys mě nezaložil. Ve fotbale se dá taky vydělat, tak bych ti to možná i vrátil. Chtěl bych na stará kolena dělat, co mě baví. Snad jsem již trochu sentimentální. No, nebudu chodit kolem horké kaše…

Mirku, kamaráde starej, kup mi Bohemku

Tvůj vášnivej Klokan


P.S.: Mimochodem vrátil se Píťa. Mohl by zpívat a víš co by to pro nás znamenalo. Prý mu za katrem ve švajcu nechutnala polévka. Bylo by dobré mu co nejdříve přes vězeňskou správu (to umíš) dohodit nějakého schopného osobního „kuchaře“. Víš jak?

Tak se měj, hop hop hop!


Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora