Zlatá mládež agituje s oblohou

neděle 25. duben 2010 14:08

Jako obloha k článku bude podávána virtuální diskuse.

Už je to tady! Konečně generační vzpoura! Ne však vůči rodičům a establishmentu, ale proti babičkám a dědečkům, kteří si za svůj život již užili dost a měli by prožívat klidné stáří. Ale zase mají smůlu. Nyní za nimi budou přicházet pravicoví agitátoři a jak za mladých let svazáci, jim budou kázat, aby volili pravici, neboť levice si s nimi vytře zadek. Nepopřejí jim těch pár slibovaných stovek, neboť na náš stát se blíží katastrofa státního bankrotu. A tak ty stařečky, kteří celý život pracovali a za celoživotní úsilí dostávají v mnoha případech úděsně malý důchod, budou nabádat, aby nezadlužovali je a budoucí generace.

Báby a dědové jsou prý staří a mají špatný úsudek. Dle jiné militantnější skupiny z facebooku, by je měli rovnou odstřelit, neboť jejich tempo chůze po kauflandu je vražedně pomalé. Sám mluvčí těchto slov pak tvrdí, že než se dožít stáří raději se zastřelí. Osobně si myslím, že právě takový sliz se zde bude držet pomocí prášků a moderní medicíny nejméně do sta let. Pokud bude nehybně ležet na pomočeném prostěradle, které mu nikdo nevymění, protože co s takovým plesnivým dědkem, vůbec bych se nedivil. Sklidí, co zasel.

Upřímně řečeno byli jsme za svého mládí také pěkná hovada, ale abychom se naváželi do těch nejstarších, bylo až příliš. Hlavní důvod obou kampaní je snadná oběť, která se nemůže bránit. Za všechno zlo mohou důchodci, kteří volí levici. Spanilá myšlenka blikotá v jejich mládím nezkaleném celebritálním cerebrálním ústrojí - pravice vše zachrání!

A přitom. Nebyla to právě pravice, která nechala rozkrást, pardon privatizovat, národní majetek, čímž umožnila prodchnutí státní moci s mocí zločinnou? Mafiánský mechanismus takto běží dál, ať už je u kormidla ten nebo ten. Pak nám zavedla jakýsi charónův obol u lékaře. K čemu je? Nechápu. Odvádím daně státu, platím sociální a zdravotní pojištění. Přijde mi to jako kdybych si koupil legitimaci na MHD a pak musel ještě připlácet za každou jízdu deset korun. Jen se probudím, otevřu oči, rozsvítím a již za cosi platím. Bůh ví, kde ty prachy jsou?

Pokud by pravice vyhrála nyní, nepochybuji, že zpoplatní školství. A tak ti, kteří měli školství zadara, nyní hmatatelně ženou další generace do dluhů. Ti z chudších rodin tak budou vyloučeni ze vzdělání, takže koryta zaujmou synové nynějších zbohatlíků. Proč tedy rovnou nezavést kasty?

Jestliže, jak z klipu vyplývá, agitátoři sympatizují s malými pravicovými stranami, rychlokvaškami jež vyrostli pár měsíců před volbami, které se nekonaly, je třeba říci, že ani ony nebudou lepší. Vždyť v nich jsou stále stejné provařené ksichty.

Klika je, že není jen zlatá mládež a pitomečci na facebooku, ale jsou zde i lidé, kterým o něco jde. Myslím ty, kteří jsou soustředěni v různých ekologických organizacích, anarchisty, alternativce, hip hopery a mnohé jiné subkultury, které se snaží žít podle svého (tím prosím nemyslím nácky a podobné fašoidní organizace). Napadla mne absurdní myšlenka, co kdyby šli Mádl s Issovou agitovat do squatu, jak by tam pochodili? Asi vůbec, tito lidé se snaží žít po svém, režim si je pomocí svých pohůnků hlídá. Právě oni jsou trnem v oku usedlým samožerným měšťáčkům. Mají z nich strach. Právě oni si intuitivně uvědomují, že je třeba hluboké změny systému.

Systému ve kterém nejen nerozhodujeme sami o sobě, ale i stát ztrácí svůj rozhodovací vliv. Nemyslím Evropskou unii, tomuto projektu přeji, myslím systém kasinového kapitalismu, nadvládu nadnárodních monopolů a finanční oligarchie. Myslím i naši planetu, kterou tento tržní kořistnický systém huntuje.

Učinit svět smysluplnějším, to je náš skutečný dluh, který příštím generacím zanecháváme.

Vyloučit jednu skupinu těch méně úspěšných z přístupu ke vzdělání, jak se chystá učinit pravice, pokládám za nešťastné řešení. Přece jen lépe volit levici.

Neboť jak vidno, naši jaskotající pravicoví agitátoři prozatím vymysleli pouze návod pro upotřebení levé ruky při velké potřebě.


Po mírně hřímavém prvokujícím článku následuje slíbená obloha:

Souhlasím,
Některé myšlenky jsou možná přehnané, ale v podstatě smyslu vašeho psaní rozumím.
IP. Squario

Vážený pane,
já osobně si nemyslím, že systém je špatný. Žiji spokojeným životem, podnikám, dokáži se o sebe a svou rodinu postarat. Z vašeho článku pozoruji, že si připadáte nedoceněný a to není vina systému, ale pouze vaše. Vy nedokážete vzít svůj život do svých rukou, a tak dštíte síru na všechny a na všechno. Možná by bylo lepší, abyste se zamyslel sám nad sebou a přestal se zabývat globálními problémy.
IP. Brouk Pytlik

Autore,
Málo si vážíte svobody. Nic neděláte, jen kritizujete. Zkuste vy sám tam, kde žijete něco změnit k lepšímu. Ono je lépe žvanit, sedět u piva a nadávat, než se postavit problému jako chlap a konkrétně jej vyřešit. Vždyť vy jen neustále brečíte, omlouváte svou neschopnost, že za všechno mohou jiní. Pro vás je každý systém životní překážkou.
IP. Eva Hodinová Vzpurná

To je fajn,
že mne takhle kádrujete, ale namísto kádrování, zda jsem dostatečný chlap, nebo totální ztroskotanec, zkuste se zamyslet nad podstatou článku, který jsem napsal. Měli jste napsat rovnou: „Republiku si rozvracet nedáme!“
Jan Lněnička

Pane Jane,
Za bolševika jste chlastal, obrážel záchytky, seděl na rybách a teď nám tu moralizujete. Jste prostě životní outsider a posera, který podle hesla panenko sedávej v koutě, budeš – li hodná, oni najdou tě, tam bázlivě sedí a cosi drmolí. Takové sraby jako vy, by ani do skauta nevzali.
IP Borisek Malý SeržantMilý Borisku,
nejen že by mne nevzali do skauta, ale navíc by mi neukázali kartínky Moskvy a nevzali by mne v muzej Mičurina.
Jan Lněnička

Pane Lněnička,
setabouch!
IP. Saturnin

Máte pravdu,
jsem padouch!
Jan Lněnička

Přiznávám, že zpočátku mne invektivy na mou osobu (musím dodat, že na rozdíl od novinových chatů jsou poměrně slušné) nutili k zamyšlení, zda pisatelé nemají pravdu, zda bych přece jen neměl přestat kritizovat a postavit se ke skutečnosti takříkajíc konstruktivně, ba dokonce jsem měl pocity viny. Později mi výtky přišly stále stejné a vzpomněl jsem si na naše trochu přitroublé mistry a vojenské velitele, kteří nás kárali podobně. Náš přístup ke studiu byl málo aktivní, práce v SSM formální. Stále něco kritizujete a málo dáváte, z čehož vyplynulo, že jsme nezralí špatní lidé nehodní výdobytků socialistické společnosti. Uspěla jen konstruktivní kritika, ale já nikdy nepochopil, jak vypadá. Z připomínek diskutérů se dozvídám v podstatě totéž obohaceno navíc o domnělý fakt, že jsem naprostá deprivovaná troska neschopná vzít život do svých rukou, zatímco oni to dokážou. To už je podezřelé, nechápu diskutérovu dedukci. Mé životní krize jsou zažehnány a já se mám docela fajn. Možná, že problém má spíše diskutér, musí-li stále potvrzovat jaký je borec.

Vadí mi situace ve společnosti. Své dojmy píšu do blogu. Jsem nespokojen, kritizuji. Sním
o ideální společnosti.

Není to nic nepochopitelného.

Touha změnit sebe, změnit svět, vybudovat ráj na zemi je přímo zakódována v jádru západního myšlení.

Diskusi samozřejmě nezakazuji. Jen houšť a více!
Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora