Řápkové boží mlýny

sobota 7. listopad 2009 14:40

Přiznávám, že nemám rád hony na čarodějnice. Leč v případě paní Řápkové činím výjimku. Dá se říci, že za divoké uskutečňování spravedlnosti na tzv.nepřízpůsobivých občanech, jí to dokonce i přeji. Možná je to moje charakterová vada, ale bezskrupulózní agresita s níž tato dáma jedná a prezentuje se v médiích
k takovému postoji přímo vybízí.

Ve včerejších Událostech a komentářích jsem sledoval její křížový výslech. Její křivý úsměv, licoměrné odpovědi a její nesympatický zjev, aura osobnosti, řekli by esoterikové, mne přiměli vypnout televizor. Na rozdíl od rozpaků a studu Marka Bendy tato žena se nestyděla ani co by se za nehet vešlo. Za její nedocházení na fakultu, za ztrátu dokladů, za prapodivné záznamy v indexu a ztrátu její paměti mohou oni. Podat trestní oznámení je pádná odpověď na všechny pochybnosti.

Věru nechtěl bych se té dámě dostat do rukou, jako oni chomutovští občané, které ožulila o poslední prachy. Což o to, je správné chtít na každém, aby platil své dluhy. Zdůrazňuji, chtít na každém. Ne jen na těch, kteří se nemohou bránit, neboť nemají na nájem, natož na předražené advokáty. Žijeme-li v právním státě, měli bychom každému měřit stejným metrem.

Nejsem tak naivní, abych si myslel, že se tomu tak děje, nebo někdy v komunismu dít bude. Vždycky budou rovnější mezi rovnými. Občas se stane, že pomalé boží mlýny semelou i toho rovnějšího tak, jako v případě studentky Řápkové.

ODS prý za svojí soukmenovkyní stojí. Pochopitelně, strana nepřiznané boží ruky ani jinak nemůže.
Jan Lněnička

Jan Lněnička

Jan Lněnička

Má písecká mise skončila úspěšně. Nyní jsou mým domovem posázavská loviště. Plch, skunk,vše utíká po stráni od Medníka.

Lidé páchají různé pošetilosti a já, uposlechnuv podobenství o hřivnách a svou ženu, píšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora